fbpx

PANELE
FOTOWOLTAICZNE

Słońce daje energię do życia. Może też dać energię dla domu! Warto skorzystać z ekologicznego i ekonomicznego sposobu pozyskania prądu dla siebie i rodziny. Panele fotowoltaiczne sprawią, że rachunek za prąd zmniejszy się natychmiastowo, a wszyscy domownicy będą korzystali z czystej oraz darmowej energii.

Fotowoltaika to ekologiczne rozwiązanie, gdyż wykorzystuje odnawialne źródło energii, jakim jest słońce. Jest to zasób, którego z pewnością nie zabraknie przez lata, a jego pozyskiwanie jest bezpłatne. Jest to rozwiązanie bardzo ekologiczne również dlatego, że nie generuje żadnych zanieczyszczeń i w trakcie swojej pracy nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Energia słoneczna w pełni naturalny sposób jest przetwarzana na energię elektryczną, z której można swobodnie korzystać. Rozwiązanie to pozwala w pełni uniezależnić się od zewnętrznych dostawców prądu i daje alternatywę zabezpieczającą przed stałym wzrostem cen prądu.

System polega na pozyskiwaniu energii słonecznej za pośrednictwem ogniw fotowoltaicznych, czyli zainstalowanych paneli. Pozyskiwana energia jest przekształcana na prąd, z którego można korzystać bez żadnych ograniczeń. Jednorazowa inwestycja w zainstalowanie paneli fotowoltaicznych sprawia, że momentalnie spada stały koszt energii elektrycznej. Jest to komfortowe i długotrwałe rozwiązanie, a co najważniejsze, nie generuje zanieczyszczeń i jest przyjazny dla środowiska.

Zalety:


  • Bezpieczeństwo – technologia jest praktycznie bezinwazyjna dla systemu elektroenergetycznego
  • Elastyczność – można go łatwo dostosować do potrzeb obiektu i w razie potrzeby rozbudować
  • Darmowe "paliwo" – promieniowanie słoneczne nic nie kosztuje
  • Ekologia - brak emisji dwutlenku węgla i zużywania jakichkolwiek surowców nieodnawialnych
  • Brak części mechanicznych - niska podatność na awarie
  • Estetyka wykonania - panele nie szpecą budynku
  • Brak biurokracji - niewymagane jest pozwolenie na budowę