Liść
Liść
Liść

KOMPLEKSOWA TERMOMODERNIZACJA Nawet 135 000 zł dofinansowania

Paweł Bugała
18 października,2023

Program „Czyste Powietrze” to ogólnopolska inicjatywa, która ma na celu poprawę jakości powietrza poprzez zwiększenie efektywności energetycznej budynków oraz zmniejszenie emisji szkodliwych substancji. Jest to zdecydowany krok w kierunku walki z zanieczyszczeniem powietrza i globalnym ociepleniem.

W ramach programu udostępniane są dofinansowania na wymianę źródeł ciepła, montaż  instalacji fotowoltaicznych oraz na termomodernizację budynku.

Co to jest kompleksowa termomodernizacja w ramach programu Czyste Powietrze?

W przypadku Czystego Powietrza, kompleksowa termomodernizacja to wszystkie te przedsięwzięcia, w wyniku których zapotrzebowanie na energię użytkową (EU) budynku: zostanie ograniczone do poziomu nie więcej niż 80 kWh/m2/rok lub, zostanie zmniejszone o minimum 40% od wartości początkowej.

Przed złożeniem wniosku musi zostać wykonany audyt energetyczny, który potwierdzi wyżej wymienione wymagania. Audyt Energetyczny  opisuje planowane przedsięwzięcia termomodernizacyjne pod kątem ich wpływu na efektywność energetyczną ogrzewania budynku, efekt ekonomiczny i parametry techniczne budynku. Taki audyt będzie także finansowany w 100%, czyli maksymalnie 1200 zł. 

Skąd uzyskać audyt energetyczny? 

Korzystając z usług firmy Bpower nie musisz martwić się wszelkimi formalnościami, ponieważ w ramach prac termomodernizacyjnych firma wykonuje taki audyt.

KOMPLEKSOWA TERMOMODERNIZACJA

Do kompleksowej termomodernizacji zaliczamy następujące prace: 

  • Ocieplenie przegród budowlanych (Zakup/montaż materiałów budowlanych wykorzystywanych do ocieplenia przegród budowlanych zewnętrznych i wewnętrznych oddzielających pomieszczenia ogrzewane od nieogrzewanych, stropów pod nieogrzewanymi poddaszami, stropów nad pomieszczeniami nieogrzewanymi i zamkniętymi przestrzeniami podpodłogowymi, płyt balkonowych, fundamentów itp. wchodzących w skład systemów dociepleń lub wykorzystywanych do zabezpieczenia przed zawilgoceniem. Zakup i montaż materiałów budowlanych w celu przeprowadzenia niezbędnych prac towarzyszących (np. wymiana parapetów zewnętrznych, orynnowania itp.)
  • Stolarka okienna (Zakup/montaż stolarki okiennej w tym okna/drzwi balkonowe, okna połaciowe, powierzchnie przezroczyste nieotwieralne wraz z systemami montażowymi.)
  • Stolarka drzwiowa (Zakup/montaż drzwi zewnętrznych)
  • Bramy garażowe (Zakup/montaż bram garażowych)

Nawet 135 000 zł dofinansowania na kompleksową termomodernizację! 

Program Czyste Powietrze ma 3 poziomy dofinansowań, dotyczy także kompleksowej termomodernizacji. Poziomy dofinansowań zależne są od dochodów beneficjenta. Maksymalne dofinansowanie: 

  • Poziom podstawowy 66 000 zł – w podstawowym poziomie dofinansowania, przy przychodzie rocznym nie przekraczającym 135 000 zł
  • Poziom wyższy 99 000 zł – w podwyższonym poziomie dofinansowania, przy przychodzie w gospodarstwie jednoosobowy nieprzekraczającym 2651 zł/m-c, w gospodarstwie wieloosobowym nieprzekraczającym 1894 zł/m-c
  • Poziom najwyższy 135 000 zł – w najwyższym poziomie dofinansowania przy przychodzie w gospodarstwie jednoosobowy nieprzekraczającym 1526 zł/m-c, w gospodarstwie wieloosobowym nieprzekraczającym 1090 zł/m-c

 

NIEPEŁNA TERMOMODERNIZACJA

Jeśli beneficjent nie spełnia wszystkich warunków pod kompleksową termomodernizację, może skorzystać tylko z wybranej kategorii, wówczas nie jest także potrzebne wykonanie audytu energetycznego. 

 

Poniżej przedstawione są kwoty maksymalnych dotacji dla wybranych kategorii kosztów kwalifikowanych w programie Czyste Powietrze.

Źródło: czystepowietrze.gov.pl

WYKONANIE KOMPLEKSOWEJ TERMOMODERNIZACJI

Najwygodniej jest dla klienta gdy całość prac wykona jedna firma. Bpower zajmie się nie tylko montażem źródła ciepła jakim jest np. pompa ciepła, ale także instalacją fotowoltaiczną oraz kompleksową termomodernizacją wraz z certyfikowanym audytem energetycznym. 

Jeśli jesteś zainteresowany wyceną prac skontaktuj się z Doradcą Bpower, który przedstawi zarówno ofertę cenową jak i przedstawi wysokość dotacji, która przysługuje Tobie w ramach programu Czyste Powietrze.